30 травня 2017 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «ПРІОРИТЕТИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І ВІТЧИЗНЯНА ПРАКТИКА»

Організатором заходу виступила кафедра державної служби, публічного адміністрування та політології навчально-наукового інституту економіки і права ЧНУ ім. Б.Хмельницького.

Участь у заході взяли близько 100 осіб, зокрема науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського державного технологічного університету, Національної академії державного управління при Президентові України, Національного університету «Києво-Могилянська Академія», співробітники органів державної влади (зокрема, представники Адміністрації Президента України, апарату Верховної ради України, Національного агентства державної служби України) і місцевого самоврядування, слухачі магістратури публічного управління та адміністрування ЧНУ ім. Б.Хмельницького.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, доктор історичних наук, професор Корновенко Сергій Валерійович та директор навчально-наукового інституту економіки і права, кандидат юридичних наук, доцент Кононенко Юрій Степанович.

Програма проведення заходу передбачала формат дискусії. Зокрема, обговорення широкого кола актуальних питань публічного управління та адміністрування проводилося під час пленарного засідання та за секціями «Новий державний менеджмент» європейських країн і його імплементація в Україні», «Трансформація функцій і процедур органів публічного управління в Україні на засадах європейської практики», «Перспективи впровадження нових європейських моделей публічного управління в Україні».

Як зазначив проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, доктор історичних наук, професор Корновенко Сергій Валерійович: «В процесі євроінтеграції Україна повинна відбутися не лише як держава, яка ефективно взаємодіє з громадянським суспільством, а й як держава, яка надає якісні послуги своїм громадянам, яка опікується своїми громадянами. В процесі реформування ми повинні враховувати не лише європейський досвід публічного управління, а й кращі вітчизняні зразки державотворення. В цій ситуації важливою є виважена, обґрунтована думка науковців. Адже успіх будь-якої реформи якраз і передбачає діалог між владою, наукою і самим суспільством. Наукові підходи до реформування мінімізують ті ризики, які можливі в цьому процесі. Тому сьогоднішній захід є ваговим внеском у розбудову нової моделі публічного управління в Україні. Дискусія і засвідчила актуальність даної проблематики для нашої держави».

Підсумком роботи всеукраїнської наукової конференції став випуск для широкого загалу збірника наукових доповідей.

DSC_0350 DSC_0321[1] DSC_0322[1]

 

Завідувач кафедри державної служби, публічного адміністрування та політології, професор В’ячеслав Іванович Шарий