Круглий стіл «Право громадян України на державну службу»

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, за участі викладачів кафедри державної служби, публічного адміністрування та політології, спільно з Національним агентством України з питань державної служби організували та провели 16 травня роботу Круглого столу “Право громадян України на державну службу“. Своїми теоретичними напрацюваннями – світоглядними викладками поділилися перший проректор Університету, кандидат історичних наук, професор В.М. Мойсієнко, доктор історичних наук, професор А.Ю. Чабан, а також доктор філософських наук, професор М.П. Іщенко.

Завідувач сектору з питань юридичного забезпечення Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях – Жохова Ганна Миколаївна спростувала низку міфів про державну службу й довела їхню безпідставність. Вона висвітлила основні переваги державної служби та переконливо їх аргументувала: безстроковість, стабільна оплата праці, соціальні гарантії, законодавчо захищена робота.

Для молодих і потенціальних державних службовців – це можливість для постійного саморозвитку; безкоштовне навчання в Національній академії державного управління при Президентові України, а також у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького з опанування спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”; стажування в центральних органах державної влади України й за кордоном; постійна залученість до державних і державотворчих процесів; робота над цікавими та важливими соціально-економічними й суспільно-політичними проектами; командна гра.

Керівник апарату Черкаської обласної державної адміністрації Шабатін Олександр Олексійович поділився своєю історією успіху на державній службі, етапами кар’єрного зростання, особливостями державної служби, а також аргументував її важливість для суспільства й держави.

Про специфіку вступу на державну службу, проходження державної служби, професіоналізм державного службовця та його значення в системі державного управління поінформувала учасників Круглого столу начальник відділу з питань управління персоналом апарату Черкаської обласної державної адміністрації – Копилова Анна Георгіївна. Актуальним і цікавим для студентів стало питання щодо можливостей їх стажування в Апараті та інших структурних підрозділах облдержадміністрації. Виявилося, що цей аспект не є проблемним, оскільки обласна державна адміністрація готова до співпраці зі студентами Університету. Між цими державними установами підписані відповідні договори, які не втратили чинності. Водночас такі можливості розширюються й у разі вступу абітурієнта до магістратури за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, оскільки
навчальним планом передбачена виробнича практика з практичної підготовки та стажування в органах державної влади й місцевого самоврядування.

У ході здійснення реформи державної служби України професійна державна служба стала значно доступнішою для її здобувачів. Так, громадяни України, які мають освітній рівень молодшого бакалавра та бакалавра, спеціаліста й магістра, можуть у будь-який момент через Інтернет-ресурси подати документи на цілком прозорий конкурс для заміщення вакантних посад державної служби, пройти відповідні випробування й бути прийнятими на державну службу. З деталізацією цього механізму ознайомив учасників Круглого столу головний спеціаліст сектору з питань юридичного забезпечення міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях – Шваля Костянтин Вадимович. Він зазначив, що державні службовці цього органу виконавчої влади України всебічно й конструктивно консультуватимуть усіх, хто виявить бажання вступити на державну службу. DSC_1057 DSC_1060 DSC_1062 DSC_1069 DSC_1071 DSC_1078