Наукова діяльність кафедри

Історія кафедри | Професорсько-викладацький склад | Наукова діяльність кафедри | Дисципліни, які викладаються кафедрою

Будучи висококвалiфiкованими спецiалiстами в галузi економiчних наук, викладачi кафедри ведуть плiдну науково-дослiдну роботу з тем «Соцiально-економiчнi наслiдки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах», «Соцiально-економiчнi наслідки участі постсоціалістичних країн у процесах європейської інтеграції». За результатами дослiджень тiльки за останні роки вони опублiкували понад 1000 наукових, науково-методичних та навчальних праць, організовано і проведено сім міжнародних наукових конференцій. Завідувач кафедри організував видання економічної серії наукового журналу „Вісник Черкаського університету”, який відноситься до розряду фахових.

1. Кафедра дбає про розвиток зв`язків із зарубіжними вищими навчальними закладами. Укладено договори про співпрацю з університетами Білорусі, Польщі, Канади.

image002

Обговорення статей договора про співробітництво з професорами університету Мак – Мастера (Канада)

image004

2. ІІ Міжнародна наукова конференція “Соціально-економічні наслідки участі постсоціалістичних країн у процесах європейської інтеграції”  (2017)

image006

Президія міжнародної наукової конференції

image008

Професори УніверситетуКардинала Вишіньского (Польща) та Академії Національної Оборони (Польща)  на міжнародній конференції в ЧНУ ім.. Б.Хмельницького(2017)

3. I Международная научно-практическая конференция «Стратегические направления социально-экономического и финансового обеспечения развития национальной экономики» (г.Минск, Беларусь, 2016)

image011

Викладачі кафедри систематично беруть участь у міжнародних конференціях у Білоруському  державному університеті

image013

Круглий стіл під час міжнародної конференції у Білоруському державному університеті

4. Кафедра дбає про підвищення кваліфікації викладачів

image015

Доцент кафедри  Ромащенко Т.І. проходив стажування на базі Віденського інституту міжнародної економіки та Об’єднаного віденського інституту за підтримки Міністерства фінансів та Національного банку Австрії .

image017

Нові знайомства під час стажування

5. З метою формування економічного мислення у шкільної молоді та популяризації професії економіста кафедра проводить літні економічні школи

image019

Відкриття літньої економічної школи у 2017 році (Завідувач кафедри Кукурудза І.І. та доцент Сотула О.В.)

image021

На захід завітали старшокласники з Черкаської ЗОШ № 6, Черкаської спеціалізованої школи № 3, Черкаської гімназії № 31, Дубіївської ЗОШ, Золотоніської школи № 1, Канівських ЗОШ № 1 і № 4, Червонослобідської школи, Городищенського економічного ліцею та інших.

6.Кафедра практикує проведення семінарів за участю зарубіжних вчених

image023

Доцент кафедри Ромащенко Т.І. організував проведення на базі ЧНУ  ім.Б.Хмельницького міжнародного навчально-практичного семінару CIVIC для викладачів і студентів (за підтримки міністерств і ВНЗ Німеччини та Австрії)

image025

Учасники семінару з отриманими сертифікатами CIVIC Training Seminar Simulation for a Modern Community “OUR COMMUNITY”, 06/11/2016, Cherkassy (ЧНУ)

Викладачі кафедри підтримують наукові зв’язки з провідними вузами України, Польщі, Білорусі та деяких інших країн.

Untitled-2 copy

Учасники IV міжнародної наукової конференції «Соціально-економічні наслідки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах»
(Черкаси, вересень,2009 р.)

Untitled-1 copy

Викладачі кафедри систематично беруть участь у міжнародних наукових конференціях, що їх організовують Білоруський державний університет, Академія національної оборони Польщі та вищі навчальні заклади України.

Untitled-3 copy

Республіка Білорусь, Мінськ, 2008 р. Група викладачів кафедри економічної теорії – учасники І Міжнародної науково-практичної конференції «Соціальні фактори стійкого інноваційного розвитку економіки»

Untitled-4 copy

м. Чигирин, вересень 2015 р. Учасники І міжнародної наукової конференції «Соціально-економічні наслідки участі постсоціалістичних країн у процесах європейської інтеграції» під час екскурсії