Skip to content
Навчально-науковий інститут економіки і права
  • Головна
  • Портрет ННІ
    • Команда
    • Кафедри
      • Економіки та міжнародних економічних відносин
      • Моделювання економіки і бізнесу
      • Державно-правових дисциплін
      • Інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін
      • Обліку і фінансів
      • Підприємництва і маркетингу
      • Туризму та готельно-ресторанної справи
      • Менеджменту та державної служби
  • Студенту
  • Новини
  • Рада з якості освіти
  • Абітурієнту

Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин

  • Про нас
  • Викладачі
  • Спеціальності
  • Наукова діяльність
    • Науково дослідна робота кафедри
    • Наукові досягнення
    • Наукові досягнення аспірантів
    • Наукові гуртки
    • Матеріальне забезпечення ОП
    • Конференції кафедри
  • Наші студенти
    • Студентське життя
    • Випускники
  • Новини кафедри
  • Анкетування
  • Обговорення ОП
  • Програми практик

Контакти

навч. корпус №1, б. Шевченка, 81, каб. 205.

econom@cdu.edu.ua

+38 (0472) 37 11 15

Круглий стіл зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка»

15 Травня, 2025 Категорія: Новини

На кафедрі економіки та міжнародних економічних відносин відбувся круглий стіл зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка», присвячений питанню дотримання академічної доброчесності у науковій діяльності.

Метою заходу було формування у молодих науковців відповідального ставлення до академічних цінностей, ознайомлення з етичними нормами наукової праці та запобігання порушенням академічної доброчесності під час написання дисертацій, наукових публікацій і звітів про результати досліджень.

Під час круглого столу гарант освітньо-наукової програми д.е.н., доцент Світлана Білоус наголосила на тому, що академічна доброчесність є не лише вимогою законодавства, а й невід’ємною складовою культури сучасного науковця. Вона детально зупинилася на принципах чесності, прозорості, об’єктивності, відповідальності та взаємної поваги в освітньому й науковому середовищі.

До обговорення активно долучилися наукові керівники та аспіранти кафедри. Було розглянуто практичні аспекти дотримання доброчесності, зокрема:

  • правильне оформлення посилань і цитувань у наукових текстах;
  • запобігання плагіату, фальсифікаціям і фабрикаціям результатів;
  • етичні стандарти співавторства та взаємодії в наукових колективах;
  • особливості використання штучного інтелекту у підготовці наукових робіт;
  • роль систем антиплагіатної перевірки в забезпеченні прозорості досліджень.

Окремо обговорено “Кодекс академічної доброчесності та корпоративної етики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького”, “Положення про Комісію з питань академічної доброчесності та корпоративної етики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького”, внутрішні процедури перевірки наукових текстів і механізми реагування на порушення.

У підсумку учасники круглого столу дійшли спільної думки, що дотримання принципів академічної доброчесності є запорукою якісної підготовки науковців нового покоління, підвищення довіри до результатів досліджень і зміцнення репутації університету як осередку чесної та відповідальної науки.


Навігація

  • Головна
  • Команда
  • Студенту
  • Новини

Корисні посилання

  • Prometheus
  • Наукова бібліотека
  • Coursera
  • EdEra

Ми в соц. мережах

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

Навчально-науковий інститут економіки і права
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
18031, м.Черкаси, бульв.Шевченка, 81, к. 225

Електронна пошта:
inst-econom-law@ukr.net
Телефон дирекції:
+38 (0472) 54-21-57

Copyright 2020