Студенти-юристи зустрілися з представниками Головного управління Національної поліції в Черкаській області
Студенти 4 курсу ОС «Бакалавр» та студенти 1 та 2 курсів ОС «Магістр» (ОП «Публічне право” та ОП «Приватне право та інтелектуальна власність») спеціальності 081 «Право» разом з викладачами взяли участь у зустрічі з представниками Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Представники поліції проінформували здобувачів вищої освіти про відкриття набору в Національну поліцію на вакансії слідчого, помічника слідчого та дізнавача. Розповіли про весь етап проходження навчання, працевлаштування та отримання заробітної плати з можливими надбавками. Студенти дізналися про загальні посадові обов’язки та завдання, які покладаються на осіб, що проходять службу на означених посадах.
Присутній на зустрічі керівник відділу (слідчий) розповів студентам, що саме входить в його професійні обов`язки, зазначив різницю між завданнями на посаді слідчого та його помічника, навів декілька практичних прикладів реалізації поставлених завдань.
Присутній на зустрічі на зустрічі криміналіст (експерт) роз’яснив суть професії експерта, та ознайомив присутніх з основними видами судових експертиз, якими займаються експерти. Присутнім було продемонстровано слідчу валізу з допомогою якої експерт обстежує місце злочину, збирає речові докази та в подальшому досліджує їх.
Фахівці-практики поділилися цікавим досвідом роботи й розповіли про різноманітні методи, які використовують для розслідування злочинів. Вони акцентували увагу на важливості правильного збору доказів, особливостях проведення експертиз під час розслідування правопорушень.
Під час зустрічі Національної поліції було звернута увагу на необхідність поглибленого вивчення не лише кримінального та кримінально-процесуального права, але й спеціальних юридичних наук – кримінології, судової медицини, оперативно-пошукова діяльність, криміналістики. Присутні представники Національної поліції позитивно оцінили наявність у Черкаському національному університеті ім. Хмельницького криміналістичної навчальної лабораторії, а також відзначили важливість вивчення криміналістики для майбутніх працівників правоохоронних органів.
Наприкінці зустрічі студенти, викладачі та представники Національної поліції обмінялися думками щодо актуальних проблем роботи правоохоронних органів та обговорили можливість використання іноземного досвіду. Присутніми правоохоронцями було відзначено належний рівень знань студентів та запрошено їх для проходження практики з можливістю подальшого працевлаштування.