Викладачі кафедри менеджменту та економічної безпеки активно здійснюють наукову співпрацю зі студентами, результатами якої є публікація спільних статей у наукових журналах, збірниках наукових праць та тез у матеріалах міжнародних, всеукраїнських наукових та студентських конференцій.
Кафедра працює над низкою ініціативних науково-дослідних робіт: «Перспективи управлінської діяльності суб’єктів господарювання в контексті економічної безпеки» (0115U002905), «Управління персоналом в системі забезпечення кадрової безпеки суб’єктів господарювання» (0112U001776), «Страхування в системі нейтралізації загроз економічній безпеці суб’єктів господарювання» (0112U001775), «Економічна безпека банків в сфері використання інсайдерської інформації» (0112U001777), «Забезпечення майнової безпеки сільськогосподарських підприємств» (0112U001778), «Формування комплексної системи управління ризиками на основі міжнародних стандартів» (0112U001774), «Інноваційні підходи до регулювання просторового економічного розвитку України» (0115U002903); «Інноваційні підходи до державного регулювання фінансової безпеки України» (0117U000578).
На кафедрі менеджменту та економічної безпеки проводиться підготовка аспірантів та докторантів зі спеціальностей 073 Менеджмент.
Наукова робота зі студентами
Наукова робота кафедри менеджменту та державної служби зі студентами починається на першому курсі з дисципліни «Основи наукових досліджень», у межах якої відбувається ознайомлення з методами та прийомами організації і проведення наукового пошуку. У магістратурі здобувачі опановують ще один обов’язковий освітній компонент – дисципліну «Методологія та організація наукових досліджень», а також проходять науково-дослідницьку практику. Крім цього, наукова робота зі студентами проводиться у кількох більш практичних напрямках, і полягає у:
- підготовці і публікації студентами тез доповідей, виступах на всеукраїнських і міжнародних конференціях;
- участі у засіданнях наукового гуртка;
- участі у наукових семінарах і круглих столах кафедри менеджменту та державної служби та ННІ економіки і права;
- прослуховування наукових вебінарів;
- участь у роботі над науковими темами кафедри;
- підготовці і публікації наукових статей у фахових виданнях України та зарубіжних виданнях у співавторстві з викладачами кафедри.
Тематика наукових пошуків студентів відповідає профілю кафедри та узгоджується з їх освітньо-професійними програмами. Особливий інтерес молодих науковців в останні роки викликають: проблематика стратегічного управління підприємствами, особливості управління фінансово-економічною безпекою бізнесу, модернізація підходів до HR-менеджменту, перспективні вектори фінансового, інноваційного, ризик менеджменту в умовах діджиталізації бізнес-процесів та поширення Індустрії 4.0, дискусійні аспекти державного управління та адміністрування, тощо.
Усталеною традицією для кафедри менеджменту та державної служби є те, що найбільш науково обдаровані випускники магістратури продовжують навчання у аспірантурі за спеціальністю 073 «Менеджмент».
Аспірантура спеціальності 073 Менеджмент
Аспірантура зі спеціальності 073 Менеджмент була започаткована у 2016 році і стала продовженням традиції підготовки аспірантів за напрямом управління фінансово-економічною безпекою на кафедрі менеджменту та економічної безпеки (нині кафедра менеджменту та державної служби). Нині напрями наукових досліджень здобувачів освітньо-наукового ступеня доктора філософії з менеджменту охоплюють не лише царину безпеко орієнтованого управління, але і проблемні питання HR менеджменту, менеджменту підприємницької діяльності в умовах цифровізації бізнес-процесів і інтенсифікації ризикових факторів економічного середовища, стратегічного, інноваційного, фінансового менеджменту суб’єктів господарювання.
Керівниками дисертаційних досліджень аспірантів призначаються професори кафедри менеджменту та державної служби, науковці з високим рівнем публікаційної активності та непорушними стандартами академічної доброчесності. Усі вони мають публікації у виданнях, що внесені до авторитетних наукометричних баз, входять до реакційних колегій фахових журналів, є членами спеціалізованих вчених рад. Однак, основним параметром для керівництва аспірантом залишається спорідненість наукового інтересу керівника та здобувача ступеня доктора філософії, що перебуває під його менторством.
Освітньо-наукову програму, за якою навчаються і займаються науковою діяльністю аспіранти, розроблено з урахуванням Стандарту вищої освіти, затвердженого та введеного в дію наказом Міністерства освіти і науки України від 24.12.2021 р. № 1436 та погодженого рішенням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти протоколом від 09.12.2021 р. № 18.
Спеціальність 073 Менеджмент залишається популярною серед вступників до аспірантури, а її значимість для стабілізації сучасної економіки та налагодження бізнес-процесів в умовах мінливості тенденцій внутрішніх і зовнішніх середовищ економічних систем важко переоцінити. Тому з року в рік Університет отримує бюджетні місця для підготовки молодих вчених, здатних стати рушіями економічного прогресу не лише на рівні міста чи регіону, але і усієї країни. На 4 курсі аспірантури станом на кінець 2022 року перебуває 2 особи, на 3 курсі – 1 аспірант, на 2 курсі – 2 особи, на 1 курсі – 13 осіб, 1 аспірант знаходиться у академічній відпустці. Усі аспіранти демонструють готовність завершувати свої наукові пошуки, захищати їх результати, більшість має намір пов’язати своє подальше професійне життя з освітою і наукою.