ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ МЕНЕДЖМЕНТ
Традиційне обговорення освітніх програм: акцент на питання якісної підготовки докторів філософії спеціальності 073 Менеджмент
9 квітня 2024 року у межах засідання кафедри менеджменту та державної служби проєктними групами освітніх програм було проведено зустрічі зі стейкхолдерами. Особливу увагу у цьому році приділено ґрунтовному обговоренню та перегляду змісту освітньо-наукової програми «Менеджмент», що покликана забезпечити високу якість підготовки докторів філософії з менеджменту. Гарантом програми д.е.н., професором Наталією Зачосовою було організовано відеозустріч з представниками державних органів влади, освітянами, дослідниками управлінської науки, фахівцями, що мають багаторічний досвід менеджменту на прикладному рівні з метою обговорення напрямів актуалізації змісту освітньо-наукової програми відповідно до нових теоретико-методологічних і практичних викликів і проблем менеджменту, запитів ринку праці та потреб регіону. У жвавій дискусії взяли участь розробники та стейкхолдери програми: Олександр Турченяк, к.е.н., заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, Ірина Горячківська, начальник відділу управління персоналом ВП «Черкаська ТЕЦ» ПрАТ «Черкаське Хімволокно»; Сергій Черняхович, начальник інженерного відділу компанії Боінг Україна; Марта Копитко, д.е.н., професор, завідувач кафедри соціально-поведінкових, гуманітарних наук та економічної безпеки Львівського державного університету внутрішніх справ; Дмитро Мельничук, д.е.н., професор, професор кафедри психології та соціального забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка»; Оксана Ковтун, к.держ.упр., доцент, професор кафедри публічного управління і проєктного менеджменту ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (м. Київ), а також закордонний експерт – Сергій Охріменко, д.е.н., професор, професор кафедри прикладної інформатики у бізнесі, лабораторії інформаційної безпеки факультету інформаційних технологій та економічної статистики Молдавської економічної академії. У заході також взяли активну участь аспіранти спеціальності «Менеджмент» 1-4 курсів. За результатами обговорення було вироблено кілька основних напрямів удосконалення ОНП: розширення переліку спеціальних компетентностей і програмних результатів навчання для забезпечення високого рівня кореляції із тими площинами, у яких виникає найбільше управлінських проблем і для задоволення потреби у розвитку актуальних soft і hard skills майбутніх докторів філософії; додання освітнього компоненту, що формуватиме візію проблематики управлінської науки у молодих дослідників і зміна переліку дисциплін, доступних до обрання аспірантами під час навчання, для максимізації їх можливостей щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії відповідно до наукових інтересів.
Колектив кафедри єдиний у думці, що проведений інтенсив дозволить підвищити рівень унікальності програми та сформувати якісний навчально-науковий продукт для задоволення потреб учасників ринку освітніх послуг. Випускники програми стануть гідними представниками інтелектуального капіталу нації, що є критично необхідним елементом відновлення і розвитку економіки України.