«Стратегічні вектори економічного зростання підприємництва в умовах сталого розвитку» (номер державної реєстрації 0120U105263, науковий керівник – проф. Яценко О.В., 2020-2025 рр.);
На базі кафедри проводяться всеукраїнські наукові конференції, семінари та круглі столи
Співробітники кафедри проходили стажування в провідних підприємствах і установах Європейського Союзу.
Упродовж 2016 – 2021 рр. на кафедрі проводились наукові дослідження за такими темами:
«Стратегічні напрями підвищення конкурентноспроможності підприємств в сучасних умовах господарювання» (номер державної реєстрації 0116U003837, науковий керівник – доцент Андрусяк В.М., 2016 – 2019 рр.);
Існування вітчизняної економіки в умовах ринкових відносин та інтенсивний розвиток процесів глобалізації обумовлює необхідність радикальних змін в теоретичних і науково-практичних поглядах на забезпечення конкурентоспроможності товаровиробників. В даний час конкурентоспроможність підприємств набуває особливого статусу, оскільки від неї залежить кардинальне підвищення ефективності економіки в цілому на основі впровадження інновацій у виробництво і всеосяжного використання людського капіталу, орієнтованого на постійне оновлення продукції, що випускається, значне підвищення її якості. Як показують дослідження, в даний час відсутня єдина стратегія забезпечення конкурентоспроможності підприємства. Результати аналізу робіт, як зарубіжних так і вітчизняних вчених, дозволили виявити ключові напрямки вибору стратегічних рішень, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності підприємства.
Теоретична і практична значущість роботи визначається тим, що дослідження конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників покликане визначити шляхи і способи підвищення її рівня за допомогою реалізації нових технологій і розвитку людського капіталу.
Положення і рекомендації, отримані в процесі дослідження теоретико-методологічних і організаційно-управлінських аспектів підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства можуть бути використані: науковими установами при розробці проблем його підвищення та управління ним; як теоретична база для підготовки нормативних актів державними та місцевими органами влади; при розробці промислової політики України; у вищій школі при читанні навчальних курсів з економіки підприємства, інноваційної і інвестиційної діяльності, управління конкурентоспроможністю.
Перелік осіб-виконавців :
Андрусяк Василь Миколайович (к.е.н., доц.)
Андрусяк Наталія Олександрівна (к.е.н., доц.)
Бутко Наталія Валеріївна (к.е.н., доц.)
Мехеда Наталія Григорівна (к.е.н., доц.)
Радзіховська Юлія Миколаївна (к.е.н.)
Уманська Вікторія Григорівна (к.е.н., доц.)
Яценко Олександр Володимирович (д.е.н., доц.)
«Шляхи удосконалення обліку і аудиту на підприємствах України в сучасних умовах діяльності» (номер державної реєстрації 0116U003838, доцент Андрусяк В.М., 2016 – 2019 рр.);
Мета проведення НДР полягає в дослідженні сучасних трансформаційних процесів в обліку, аналізу та аудиті, змін в облікових явищах та процесах, що ними зумовлені та формулюванні відповідних пропозицій та основних шляхів удосконалення обліку і аудиту на підприємствах України в сучасних умовах.
Предмет дослідження: облікові явища та процеси в сучасних умовах діяльності підприємств України.
Основні наукові результати. В дослідженні розкрито сутність поняття якості облікової інформації, вимоги до неї в сучасних умовах та особливості складання бухгалтерських і нефінансових звітів, їх роль в управлінні підприємством та вплив на систему управлінського обліку. В результаті обґрунтовано потребу в розробці стандартів нефінансової звітності, які базуються на принципах сталого розвитку, підприємницької діяльності в аспекті прав людини та інших визнаних міжнародних підходах. Важливим результатом дослідження є деталізація особливостей сучасних об’єктів обліку – криптовалюти та електронних грошей, а також обґрунтування ролі блокчейну в обліку.
Практична цінність представленого дослідження полягає у прикладних розробках щодо імплементації елементів блокчейн в систему обліку, рекомендаціях з організації обліку розрахунків електронними грошима та криптовалютою, а також конкретними вимогах щодо змісту та якості нефінансової складової облікової інформації.
Перелік осіб-виконавців:
Андрусяк Василь Миколайович (к.е.н., доц.)
Андрусяк Наталія Олександрівна (д.е.н., доц.)
Бутко Наталія Валеріївна (к.е.н., доц.)
Лаврова Олена Олексіївна (к.е.н., доц.)
Мельниченко Олександр Віталійович (д.е.н., доц.)
Радзіховська Юлія Миколаївна (к.е.н.)
Уманська Вікторія Григорівна (к.е.н., доц.)
Яценко Олександр Володимирович (д.е.н., проф.)