Традиції наукової діяльності кафедри були започатковані професором Соловйовим В.М., який очолив кафедру у 2006 р. З 2016 р. науково-дослідна робота на кафедрі здійснюється під керівництвом професора Кібальник Л.О. Викладачі та студенти працюють над комплексною науковою темою «Моделювання соціально-економічних систем в умовах глобалізації», яка охоплює моніторинг, моделювання та прогнозування динаміки сучасних моделей соціально-економічних систем. Результати наукових досліджень широко представлені на всеукраїнських та міжнародних конференціях, у вітчизняних та закордонних періодичних виданнях
Кафедра має багаторічний досвід у проведенні міжнародних науково-практичних конференцій. Загалом за час існування було проведено 14 Всеукраїнських та міжнародних конференцій:
- Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентної економіки (2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019);
- Інформаційні технології та моделювання в економіці (2007, 2012, 2014, 2015);
- Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці і освіті (2011).
Результати наукових дослід,жень, представлені на цих конференціях, були опубліковані у збірниках наукових праць, а найвагоміші результати було розміщено у колективних монографіях «Проблеми моніторингу, моделювання та менеджменту емерджентної економіки» (2013), «Інформаційні технології та моделювання в економіці: на шляху до міждисциплінарності» (2013), «Актуальні проблеми емерджентної економіки в контексті мережної парадигми» (2014), «Моделювання та інформаційні технології в економіці» (2014), «Моделювання складних систем» (2015), «Емерджентні методи для емерджентної економіки» (2017), «Моделювання складних систем в економіці і освіті» (2018) або у віснику Черкаського університету.
У 2019 році відбулася щорічна конференція «Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентної економіки». За результатами конференції було видано журнал SHS Web of Conferences, що входить до переліку зарубіжних видань.
У роботі конференцій брали участь науковці, молоді вчені та студенти з України, США, Мексики, Ізраїлю, Німеччини, Франції, Польщі, Латвії, Росії, Білорусії, Казахстану.










Співорганізаторами конференцій Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентної економіки є давні партнери нашого університету:
- Одеський національний економічний університет;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана;
- Криворізький державний педагогічний університет;
- Вільнюський університет (Литва);
- Державний інститут управління та соціальних технологій Білоруського державного університету (Білорусь);
- Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Poland).







Засідання секції «Економіка та підприємництво» у межах конференції “Родзинка-2023”

10 травня 2023 року в рамках роботи XХV Всеукраїнської наукової конференції молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених» відбулося секційне засідання «Економіка та підприємництво». Загалом до участі в роботі секції було подано 19 тез доповідей. Із доповідями виступили Матюшенко Н.Р., Івашко А.В., Філоненко І.О., Холод Д.С., Рябокінь І.Р. та ін. Було обговорено актуальні проблеми економіки та підприємництва, зокрема питання мотивації праці персоналу підприємства, управління ризиками в банківських установах, управління екологічним ризиком, розглянуто критерії конкурентноспроможності продукції