Студенти першого курсу спеціальностей “Готельно-ресторанна справа” та “Туризм і рекреація” розпочали своє навчання в університеті зі знайомства з науковою бібліотекою!
Професор Станіслава Пасєка в рамках дисципліни Основи наукових досліджень запропонувала студентам познайомитись з «джерелом знань» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Директор наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Голиш Григорій Михайлович провів цікаву екскурсію по Музею університетської книги. Студенти у книжкових вітринах побачили 12 повноколірних картин-вітражів, які оповідають про історичний шлях Книги завдовжки майже в 5 тис. літ: від глиняних табличок Месопотамії, папірусів Єгипту й пергаментів Близького Сходу, через літописання києворуської доби, початки книгодрукування – до сучасної як друкованої, так і електронної книги, з традиційним та віртуальним читанням.
Цікавими виявилися видання рідкісного фонду бібліотеки, окремі речові артефакти давнього зберігання ХVІІІ – поч. ХХ ст., в тому числі й із колекції графів Бобринських, а також Часослов, прижиттєві видання Франсуа Вольтера, Чарльза Дарвіна. Також побачили збірку творів Івана Франка, що була видана у дореволюційному черкаському видавництві. В музеї є примірники шевченківського «Кобзаря» різних років видання: першої половини ХХ ст., окремі твори національного пророка, рідкісна література про його творчість, а також журнали поч. ХХ ст.
Музей містить досить велику добірку діаспорної літератури першої третини ХХ ст., яка видана у Нью-Йорку, Відні, Вінніпезі, Парижі, Львові та власні видання наукової бібліотеки. Студенти ознайомились також з 7 читальними залами на 500 місць, де є ПК для користувачів, віртуальна довідка, електронна виставка. Під час екскурсії вони дізналися багато цікавого про минуле й сучасне Книги – найголовнішого джерела знань і провідного фундаменту життєвого успіху!