Студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанної справи у контексті урядової програми «Туристичні магніти України” виступити ініціатором розширення і популяризації об’єктів туристичної спадщини Черкащини
Нещодавно студенти 1 курсу магістратури і бакалаврату напряму підготовки «Туризм» ННІ «Економіки і права», відвідали с. Мошни Черкаської області. Це село можна сміливо вважати ще одним туристичним магнітом Черкащини. Перша згадка про Мошни була у 1494 році, хоча є свідчення того, що село існувало за довго до цієї дати. На початку 20 століття Мошни були значним торгівельним та економічним осередком Середньої Наддніпрянщини. Герб Мошен – спис на фоні щита – наданий містечку разом з Магдебурзьким правом в 1592 році. Знайомив з історією цього селища відомий член спілки краєзнавців Мошнівського краю «Артанія» – Микола Михайлович Якименко, який провів чудову екскурсію по визначним місцям цього села, які складають культурно-історичну спадщину. Студентка магістратури Пащенко Валерія в рамках своєї кваліфікаційної роботи, досліджує туристичні магніти Черкащини, зокрема в с. Мошни є такі об’єкти. Це Преображенська церква, яка була зведена у 1840 році на гроші графа Воронцова. Зовнішнім виглядом будівля нагадує костел, хоча при його будівництві були враховані всі нюанси православної і католицької архітектури, а також суміш східних мотивів і тюдоровскої готики. Архітектор об`єднав світові релігії в одній споруді. Зовнішній вигляд церкви перегукується з Воронцовським палацом в Алупці. Мошни багаті і на інші туристичну ресурси. Так, будинок дитячої та юнацької творчості колись слугував приміщенням волосної управи, куди у 1859 році привезли після арешту відомого українського поета Т. Г. Шевченка. Музей Тараса Шевченка Мошнах – наймолодший музей Кобзаря, відкритий у 2014р. Римо-Католицький костел – це культова споруда зведена за кошти вдови російського графа Є. Воронцової, хоча зараз не функціонує за призначенням, але має історичну цінність.
Інтерес туристів також викликає дерев’яна будівля Земської лікарні по проекту архітектора Владислава Городецького, яка була зведена у 1894 р. Він часто гостював у Мошнах у маєтку землевласника Миколи Балашова та виконував архітектурні проекти на замовлення господаря.
Студенти кафедри туризму і готельно-ресторанної справи у своїх курсових і кваліфікаційних роботах досліджують туристичні ресурси міст і селищ України. Історія їх береже в собі велику цінність, а з них формується свідомість і гордість за нашу країну, тому що, саме зараз Україна проходить найбільшу трансформацію – усвідомлення себе, як країни з власною історією. Організували екскурсію викладачі кафедри Пасєка С.Р. і Босецька Н.Г.